Güvenlik Sistemleri

 
CCTV Kapalı Devre Kamera Uygulamaları

 

Arıcell’in sunduğu güvenlik kamerası sistemleri kapsama alanı ne kadar büyük olursa olsun her türlü bina ve kampüs yerleşkesinde binaların tüm çevresinin düşük maliyet ve etkili bir yöntemle izlenmesini sağlar. 
Güvenlik kamerası sistemlerinin üstün görüntü ve kayıt kalitesi, akıllı hareket algılama özelliği ve fonksiyonel arama seçenekleri sayesinde kullanıcılar etkin bir şekilde tedbir alabilir, muhtemel tehlikelere daha hızlı müdahale edebilir.
IP CCTV güvenlik kmaera sistemleri, kartlı geçiş, yangın, acil durum anons sistemleriye entegre edilerek tek noktadan izlenip kontrol edilebilir. Diğer sistemlerle entegre çalıştırıldığında çözümlerin fonksiyonelliği artar.IP Kameralar

 

 CCTV güvenlik kamera uygulamaları yerini daha güvenli, akıllı ve birçok ek yeteneği bünyesinde toplayan network tabanlı IP CCTV güvenlik kameralarına bırakmakta. IP CCTV güvenlik kameralarında dünya lideri olan marka ve üreticilerle çalışan Arıcell birbirinden çok farklı sektördeki müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun özelleşmiş ürünler sunarak en iyi ürünleri en rekabetçi koşullarda müşterine sunar.

OINONE, HAIKON, SAMSUNG gibi dünya markalarının IP CCTV güvenlik kamerası ürünlerini son kullanıcıyla buluşturan Arıcell sunduğu teknoloji ve hizmetlerle güvenlik kamerası çözümlerinde

·        Özelleşmiş çözümler,

·         Kalite ve güvenilirlik,

·         Kullanım ve kurulum kolaylığı,

·         Akıllı uygulamalar ve analiz,

·         Sistem entegrasyonu,

·         Efektif operasyon,

·         Güvenilir network iletişimi sunar.

Yangın algılama ve alarm sistemleri (Gaz, alev, v.s..)

 


Yangın Algılama Ve Alarm Sistemleri

 

Yüksek katlı kuleler, büyük endüstriyel tesisler, hastaneler ve havaalanları gibi yangın algılama sistem kurulumunun uzmanlık gerektirdiği ve tahliyenin güç olduğu alanlarda can ve mal güvenliğinin yüksek standartlarda korunması büyük önem arz eder. İleri teknoloji çözüm gerektiren komplike yangın alarm ve güvenlik sistemlerinden, küçük çaplı ve uygun maliyetli akıllı yangın alarm sistemlerine kadar geniş bir skalada ürün ve çözümler sunan Arıcell  size daha güvenli binalar sunar.

Arıcell,  profesyonel ekibiyle  Yangın Algılama sistem çözümlerinin acil anons, CCTV, geçiş kontrol sistemleri ve mekanik otomasyon sistemleri ile entegre ederken uzmanlık gerektiren en zorlu mimari projelerde bile ekonomik, komple güvenlik çözümlerini projelendirmektedir.
Gaz Algılama Sistemleri

 

Çalışma yapısı yangın algılama sistemlerinden farklı olan Gaz Algılama Sistemleri parlayıcı, yanıcı ve zehirli olabilecek gazların yaşam alanı içindeki yoğunluğun ölçerek gereken durumlarda alakalı senaryoları devreye sokarak gaz tahliyesini yapacak HVAC sistemlerinin çalıştırılmasını, uyarı sistemlerinin devreye girmesini sağlar. 

Arıcell’ in sunduğu Gaz Algılama Sistemleri yangın alarm ve bina yönetim sistemleriyle entegre çalışarak etkin ve zamanında bir müdahaleyi mümkün kılar.

Çok çeşitli bir spektrumda gaz algılama ürünleri sunan Arıcell bu sistemlerin yazılımsal izleme ve entegrasyonunu da yapmaktadır.

·         LPG algılama dedektörleri

·         Zehirli gaz algılama dedektörleri

·         CO algılama dedektörleri

·         Hava emmeli gaz algılama dedektörleri

·         Parlayıcı gaz algılama dedektörleri

·         Gaz algılama panelleri

Aktif Hava Örneklemeli Duman Algılama Sistemleri (Erken Duman Algılama Sistemleri)

Soğuk hava depoları, sistem odaları, fabrikalar, kütüphane ve müzeler gibi hızlı algılama ve müdahalenin azami önem taşıdığı, sistem bakımının zor yapıldığı alanlarda ve toz-kir gibi zorlu çevre şartlarında tercih edilen aktif hava örneklemeli duman algılama sistemleri yüksek hassasiyet kabiliyeti sayesinde maksimum koruma sağlar. Noktasal tipteki yangın algılama dedektörlerinde dumanın belli bir yoğunluğa ulaşması beklenirken yaşanan zaman kaybı yüksek duyarlılıktaki hava emmeli sistemlerde yaşanmaz.

Aktif hava örneklemeli duman algılama sistemleri noktasal detektörlere oranla çok daha hızlıdır ve bakımının çok daha kolay ve ekonomiktir.


Alev Algılama Sistemleri

Hızlı bir şekilde parlayarak dumansız alev alan yanıcı sıvı ve gaz yangınlarını algılayarak müdahale etmeyi sağlayan alev algılama sistemleri yüksek riske sahip petrokimya tesisleri ve fabrikalarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Farklı amaç ve yetkinlikteki alev dedektörleri:

·         IR Alev dedektörleri

·         UV Alev dedektörleri

·          UV/IR dedektörleri
Arı Telekomünikasyon Hizmetleri Elektrik İnşaat Turizm Tic. ve San. Ltd. Şti.
Adres / Adresses : 187.Cadde 131 / 39 Gimat - ANKARA Telefon / Phone : 0 312 387 53 87 - Faks : 0 312 387 30 30